Siz Hayal Edin Biz Yapalım
İstiklal Cad. No:82/A Yalova
Pzt - Cmts : 08:30 - 18:00

MALZEME TEDARİĞİ

Batu Tarım, tohum, gübre, halk sağılığı ilaçları, tarım ilaçları, tarım ekipmanları, peyzaj ve süs bitkileri, fidanlar, sulama sistemleri ekipmanlarını, ülkemizde temsilciliğini yaptığı, konusunda en üstün teknolojiye sahip uluslararası firmalardan sağlamaktadır. Bunun yanı sıra geniş stok hacmimiz sayesinde hızlı yedek parça ve malzeme temini hizmeti verebilmekteyiz.

 

img_divider

Malzeme Tedariği Şeması

Yalova Batu Tarım Tic. ve San. A.ş olarak bütün malzemerimizi müşterilerimize en kaliteli, ekonomik ve en hızlı şekilde ulaştırıyoruz.

 Ürün Tespiti,
Sipariş Formunu Oluşturma,
Teslimat Adresini Belirleme,
Teslim Tarihini Belirleme,
Zamanında teslim...

Malmeze Tedariği İle İlgili Ek Bilgiler

Hammadde, bileşen, yarı mamul ve son ürün gibi malzemelerin tedarik zincirleri boyunca tesisler arası taşınması, tesisler içerisinde yer değiştirilmesi, bekletilmesi, işlenmesi veya saklanması faaliyetlerinin organize edilmesi Malzeme Planlama olarak tanımlanabilir. Malzeme planlamayı, üretim planlama ve kaynak kapasitelerinden bağımsız olarak düşünmek mümkün değildir. Bu yüzden Optimum Planlama bu konuyu Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama başlığı altında bütünsel olarak ele almaktadır.
Siparişe üretimde son ürünlerin teslimatına yönelik verilen sözler (terminler), stoğa üretimde ise stokların tükenme zamanına dair öngörüler, Malzeme Planlama'yı hangi ürünü ne zaman hazır etmesi gerektiği konusunda tetikleyen temel faktörlerdir. Üretimde malzemelerin işlemesi veya montajı sırasında hangi aşamada ne tip malzemelere ihtiyaç duyulduğu malzeme planlaması kapsamında belirlenir. Stoklarda bulunan hammadde miktarları, açık siparişlerin teslimatları ve ihtiyaç duyulan malzemeler için miktar ve temin süreleri Malzeme Planlama kapsamında belirlenir. Yarı mamuller için üretim ortamındaki iş merkezlerinin kapasiteleri ve işleme süreleri ile, varsa mevcut yarı mamul stokları ve açık iş emirleri hesaplamalara katılmalıdır. Tedarikçiden temin edilecek malzemeler için tedarikçinin kapasitesi ve temin etme süreleri de malzeme planlamasını etkileyen unsurlardır.
Siparişlerin zamanında yetiştirilmesi veya stokların zamanında doldurulması ile yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak temel amaçlardan birisidir. Diğer taraftan tüm bu operasyonları gerçekleştirirken oluşan maliyetler de kurumsal performansı ciddi ölçüde etkileyecektir. Bu yüzden talebi karşılarken maliyetler de minimize edilecek şekilde planlama yapılmalıdır.
Bu Hizmetle İlgileniyor Musunuz ?